Jdi na obsah Jdi na menu

Uskutečněný zájezd - Kutná Hora

25. 5. 2011

 Zájezd TJ Sokol Beroun

Vzdělavatelský sbor naší TJ Sokol uspořádal dne 14. 5. 2011 vzdělávací zájezd do Kutné Hory.

Město Kutná Hora patří mezi nejvýznamnější historická sídla nejen v Čechách, ale i v širším prostoru střední Evropy. Od roku 1961 je historické jádro vyhlášeno Městskou památkovou rezervací, která se rozkládá na ploše 61 ha a obsahuje 316 nemovitých kulturních památek a dvě národní kulturní památky – Vlašský dvůr a chrám sv. Barbory. Od roku 1995 je společně s katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedleci památkou UNESCO.

Jako první památku jsme navštívili katedrálu Nanebevzetí Panny Marie v Sedleci. Výstavba chrámu byla zahájena okolo roku 1280 a byla to první katedrála na našem území. V letech 1702 až 1709 byla přestavěna ve stylu barokní gotiky.

Poté jsme sestoupili do Kostnice, kde očekávají na vzkříšení ostatky více než 40 000 lidí.

Další zastávkou byl gotický chrám sv. Barbory ze 14. – 16. století s překrásnými klenbami a kamenickou výzdobou. Chrám je národní kulturní památkou a památkou UNESCA.

Společná akce byla ukončena obědem v restauraci u Barbory. Dále si každý účastník mohl zvolit svůj program. Za shlédnutí stálo muzeum stříbra – Hrádek s možností prohlídky stříbrného dolu, nebo galerie Středočeského kraje v Jezuitské koleji s výstavou současného umění.

Zájezdu se zúčastnilo 45 účastníků, většinou členů sokola a všichni byli velmi spokojeni s programem i s počasím.


 

Za vzdělavatelský sbor Mgr. Eva Špírková 

 

Náhledy fotografií ze složky Kutná Hora