Jdi na obsah Jdi na menu

Sportovní olympiáda

2. 7. 2015

Tělocvičná jednota Sokol Beroun si připomněla 150. výročí založení (28.6. 1865) zdejší jednoty a 90. výročí otevření sokolovny (13.6. 1925).

K těmto výročím a jako součást oslav 750. výročí první písemné zmínky o Berouně uspořádala ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Beroun dne 24. června 2015 Sportovní olympiádu na Tyršově stadionu pro děti z berounských mateřských škol. Děti se utkaly v 5 disciplínách: běh, skok do dálky, hod míčkem na cíl, hod míčkem do dálky a běh pozpátku. Každá disciplína měla 3. kategorie podle věku závodníků. Na stanovištích jednotlivých disciplín vypomáhali žáci 8. třídy 3. Základní školy Beroun.

Olympiády se účastnilo 120 dětí. Bylo velmi zajímavé pozorovat s jakým elánem se snažily. A největší radost projevily na stupních vítězů při předání medailí a diplomů. Všechny děti obdržely malé balíčky a diplomy za účast. I když počasí trochu zlobilo Olympiáda byla úspěšná. Průběh celé akce si zaznamenala pro městskou kroniku kronikářka paní Marie Kopřivová. Doufám, že Olympiády budou v příštích letech úspěšně pokračovat.

 

Jana Lavičková

vzdělavatelka TJ Sokol Beroun

 

 

Náhledy fotografií ze složky Sportovní olympiáda